grafické práce a DTP


Smejkalová Ivana
Nemotice 212
683 33 Nemotice

IČ: 76644502
nejsem plátce DPH
tel.: 773 180 008

dtp@design-slova.cz
smejkalova-ivana@seznam.cz
www.design-slova.cz

Ivana Smejkalová (dříve Holcmanová)
ukázky pracíukázky prací jen takjen tak
o mněo mně
referencereference

O mně

A jak to se mnou vlastně začalo?

Můj profesní život se odstartoval v roce 2003, kdy jsem čerstvě po úspěšné maturitní zkoušce na ISŠ Polygrafické v Brně nastoupila do jedné reklamní agentury na pozici grafika. Zde jsem měla možnost seznámit se s grafickými programy, naučit se jejich běžnému užívání a proniknout do tohoto oboru mnohem více, než jak to umožňovala škola. Naučila jsem se připravovat podklady pro řezanou grafiku i pro tištěnou reklamu různými technikami.

Po pár letech jsem nastoupila do tiskárny opět na pozici grafika. Zde to bylo jiné. Tak jiné. Již se nejednalo v první řadě o kreativní návrhy. Byly to zejména technické znalosti, kde hrála roli především perfektní příprava tiskových dat. Díky prozkoumávání a řešení problémů s daty před tiskem jsem pronikla do tajů problematiky tisku a především předtiskové přípravy tiskovin. A zde jsem se zamilovala do sazby knih. Do čistého designu, do písma, které svou linií umí podtrhnout slova, jež se jím zapisují.

Zde jsem strávila hodně let a jen s těžkým srdcem se mi odcházelo. Rozhodla jsem se však postavit na vlastní nohy a Vám nabídnout vše, a ještě mnohem více, z mých doposud načerpaných zkušeností. Naučila jsem se, že ne každý grafik se grafikem může také nazývat. Člověk, který vytváří, musí vytvářet tak, aby výsledek stál za to. Mnohdy nádherná věc na monitoru vypadá jinak než na papíře. A to jen proto, že grafik je pouze kreativní osoba a opomíná rizika s tiskem spojená.

Mé vzdělávání zdaleka nekončí. A já jsem ráda, že Vám mohu nabídnout to nejlepší, co umím. Díky svým kontaktům a zkušenostem v oboru Vám mohu doporučit, či i rovnou zařídit realizaci tiskoviny.

Již ve škole mne zaujalo písmo, jeho členění, rodiny, řezy, vzájemné kombinace a jeho skladba. S písmem mne pracovat baví a samostudium písma mi dalo nahlédnout do jakýchsi pravidel, která se neučí, ale získávají zkušenostmi. Pevně věřím, že jednou dospěju do bodu, kdy budu moct písmo sama utvářet. A věřím, že slova jsou klíč. Klíč ke všemu. Zamykají i odemykají srdce lidí. Je však třeba dát jim tvar a styl, aby vynikla.

A proto DESIGN SLOVA